Zakład Ekonomiki Rybackiej

This is a parallax text block. Click the edit button to change this text.

O zakładzie

Podstawowym celem Zakładu Ekonomiki Rybackiej jest prowadzenie badań naukowych i prac usługowych w zakresie wspomagania zarządzania rybołówstwem morskim.

Do szczegółowych zadań zakładu należą:

  • opracowywanie propozycji zasad gospodarowania zasobami oraz uczestniczenie w kształtowaniu podstaw polityki rybackiej na forum krajowym i międzynarodowym
  • współpraca z polską administracją morską oraz z przedsiębiorstwami i stowarzyszeniami
  • badanie rynku rybnego oraz ekonomicznych aspektów jego regulacji w krajach UE
  • badanie tendencji rozwojowych w rybołówstwie, przetwórstwie i handlu rybnym w Polsce

Skład osobowy

Imię i nazwiskoE-mailTelefon
p.o. Kierownika
dr Adam Mytlewskiamytlewski@mir.gdynia.pl+48 587-356-188

Adiunkci
dr Adam Mytlewskiamytlewski@mir.gdynia.pl+48 587-356-188
dr Barbara Pieńkowskabpienkowska@mir.gdynia.pl+48 587-356-115
Inżynieryjno-techniczni
Teresa Budnytbudny@mir.gdynia.pl+48 587-356-114
mgr Małgorzata Kieliszewskamkieliszewska@mir.gdynia.pl+48 587-356-112
dr Joanna Krupskajkrupska@mir.gdynia.pl-
dr Magdalena Raftowicz-Filipkiewiczmfilipkiewicz@mir.gdynia.pl-
dr Marcin Rakowskimrakowski@mir.gdynia.pl+48 587-356-119
dr inż. Olga Szuleckaoszulecka@mir.gdynia.pl+48 587-356-157
Agnieszka Żurekazurek@mir.gdynia.pl+48 587-356-360