MIR-PIB na POLFISH i GASTROEXPO 2013

MIR-PIB na POLFISH i GASTROEXPO 2013

W dniach 22-24 maja w nowej siedzibie MTG SA – w AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowym – odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH, którym towarzyszyły m.in. 17. Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii, Hoteli i Sklepów GASTROEXPO. W obu tych imprezach uczestniczył Zakład Technologii i Mechanizacji Przetwórstwa MIR-PIB prezentując na nich powstałe w ramach projektów finansowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa maszyny i technologie przetwórstwa rybnego.

Na POLFISH 2013 w kategorii produkt prezentowano delikatesowy filet z karpia (bez ości), a w kategorii technologia – odgławiarkę ryb cięciem okołoskrzelowym. Za oba innowacyjne projekty, opracowane we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej, w towarzyszącym Targom konkursie obu instytucjom przyznano puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za filet z karpia oraz Medal Mercurius Gedanensis za odgławiarkę.

Na GASTROEXPO MIR-PIB prezentował dwie stołowe maszyny do obróbki ryb – dzwonkownicę i przecinarkę ości w filetach ryb karpiowatych. Ta ostatnia w towarzyszącym również i tym Targom konkursie Mercurius Gedanensis otrzymała wyróżnienie.

no images were found

Skip to content