XV Konferencja Technologów Przemysłu Rybnego

XV Konferencja Technologów Przemysłu Rybnego

31 maja 2011 r., Gdańsk, Targi POLFISH 2011

Kolejna XV Konferencja Technologów Przemysłu Rybnego odbędzie się 31 maja 2011 r., w pierwszym dniu Targów POLFISH 2011, które będą trwać do 2 czerwca 2011 r. Konferencja tradycyjnie jest organizowana przez Morski Instytut Rybacki w Gdyni oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w Gdańsku i odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul Beniowskiego, budynek B7 – sala konferencyjna.

Tematem wiodącym tegorocznej konferencji są Aktualne wymagania prawne i rynkowe dla branży rybnej”, stąd zaprosiliśmy do udziału w konferencji specjalistów zajmujących się zagadnieniami istotnymi w zakresie funkcjonowania firm na rynku krajowym i międzynarodowym. Znakowanie produktów stanowi istotny element jakości produktów, a interpretacja obowiązującego prawa nadal czasami stwarza problemy, stąd referat przedstawiciela inspekcji bezpośrednio nadzorującej stosowanie wymagań w tym zakresie. W maju br. zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie UE w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością, dlatego warto zapoznać się z nowymi wymaganiami i zasadami ich stosowania w praktyce. Oprócz bieżących wymagań i zasad dotyczących znakowania produktów rybnych oraz opakowań dla przemysłu żywnościowego, omówione będą również systemy certyfikacji produktów rybnych pochodzących z rybołówstwa – MSC oraz z hodowli – Global GAP. Zagadnienia dotyczące systemów certyfikacji produktów rybnych są aktualnie ważne ze względu na zapowiedź niektórych sieci handlowych w odniesieniu do ich wymagań w tym zakresie. Podczas konferencji przedstawiona będzie również informacja o istniejących jeszcze możliwościach wykorzystania funduszy pomocowych dla sektora rybnego w ramach Programu Operacyjnego 2007-2013.

W ramach udziału w konferencji uczestnicy otrzymają:

  • materiały konferencyjne,
  • kartę wstępu na Targi POLFISH 2011,
  • katalog targów POLFISH 2011.
  • poczęstunek w przerwie konferencji,
  • zaproszenie na uroczyste Spotkanie Wystawców w dniu konferencji (31.05.2011 r.).

Biorąc pod uwagę sugestie uczestników wcześniejszych konferencji, program obejmuje tylko prezentacje merytoryczne, ceniąc Państwa czas nie przewidujemy żadnych wystąpień marketingowych. Prezentacja w języku angielskim będzie tłumaczona na język polski. Ponadto mamy nadzieję, że czas przeznaczony na poszczególne prezentacje zapewni przedstawienie tematów w sposób wyczerpujący. Zarezerwowaliśmy również czas na dyskusję merytoryczną uczestników z autorami prezentacji, jak również w przerwie konferencji będzie okazja do spotkań i rozmów kuluarowych podczas poczęstunku. Z otrzymaną kartą wstępu na Targi POLFISH 2011 po konferencji będzie czas na zapoznanie się z ofertą wystawienniczą. Następnie zapraszamy wszystkich uczestników konferencji do wspólnego udziału w uroczystym Spotkaniu Wystawców.

Informacje o programie konferencji i warunkach uczestnictwa oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć również pod adresem:

http://www.mtgsa.pl/ oraz www.mir.gdynia.pl

Zgłoszenia uczestnictwa proszę kierować do 25.05.2011 r. na adres:

Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., 80-382 Gdańsk, Beniowskiego 5

tel.: 58/55 49 362, fax: 58/55 49 211, e-mail:monika.juszkiewicz@mtgsa.com.pl

Kontakt w sprawach merytorycznych: Jolanta Hillar-Walczak, tel. 58/73 56 156, quality@mir.gdynia.pl

Zapraszamy do udziału w konferencji.

 

 

Skip to content