Zwiedzanie budynku MIR-PIB w ramach festiwalu Open House Gdynia

Zwiedzanie budynku MIR-PIB w ramach festiwalu Open House Gdynia

W sobotę 21.05.2022 w budynku Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB odbył się Open House Gdynia, którego ideą jest pokazywanie interesujących obiektów miasta, na co dzień niedostępnych dla ludzi z zewnątrz. Open House Gdynia jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide (www.openhouseworldwide.org), który odbywa się od 1992 r., a od 2015 r. również w Polsce.

Możliwość zwiedzenia budynku Instytutu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników festiwalu. Roli kustosza podjęła się pani Joanna Neubauer, na co dzień Kierownik Sekcji Administracyjno-Gospodarczej MIR-PIB, i tego dnia oprowadziła po budynku MIR-PIB ponad setkę zwiedzających!

Uczestnicy Open House Gdynia byli zaciekawieni nie tylko architekturą budynku, ale również samą działalnością Instytutu, wyrażając zdumienie, że Morski Instytut Rybacki – PIB jest aktywny w tak wielu dziedzinach. Zwiedzający mieli sposobność zobaczenia laboratoriów, gdzie na co dzień prowadzone są badania naukowe, podziwiali widoki na miasto z 11. piętra budynku, a nawet zajrzeli do zbiorów bibliotecznych w podziemiach.

Miejmy nadzieję, że budynek MIR-PIB już na stałe wpisze się na mapę atrakcji festiwalu Open House, przybliżającym tym samym naszą działalność szerszemu gronu.

 

 

Skip to content