Doroczna Konferencja Naukowa Międzynarodowej Rady Badań Morza (ASC ICES) po raz pierwszy w stolicy Łotwy

Doroczna Konferencja Naukowa Międzynarodowej Rady Badań Morza (ASC ICES) po raz pierwszy w stolicy Łotwy

poster_icesFlagowe wydarzenie ICES odbywa się w dniach 19-23 września w Radisson Blu Hotel Latvija, w centrum Rygi. Obecnych jest 600 uczestników konferencji z całego świata, w tym: naukowców, polityków, przedstawicieli organizacji i studentów.

W programie pięciodniowej konferencji znalazły się najnowsze zagadnienia z zakresu nauki i badań morskich. Osiemnaście sesji tematycznych oferuje szeroki zakres tematów, od roli zooplanktonu do zarządzania zasobami morskimi, usług ekosystemu arktycznego, planowania przestrzennego obszarów morskich i zintegrowanych ocen ekosystemów.

„Dla łotewskich biologów rybackich ICES zawsze było ważną platformą promowania dobrej współpracy z naukowcami z innych krajów, zapewniającą koordynację badań naukowych, przyczyniającą się do gromadzenia danych i rozwoju regionalnych baz danych, jak również miejscem szkoleń młodych naukowców” mówią Georgs Kornilovs i Normunds Riekstins, łotewscy delegaci ICES.

„ASC to ważne miejsce spotkań i dyskusji z innymi ekspertami – zarówno wewnątrz społeczności, jak i z nowo przybyłymi uczestnikami. Stwarza to okazję, aby podjąć szereg działań związanych z określonym tematem; począwszy od dodatkowych badań i potrzeb w zakresie danych do dostarczania rzetelnych opinii naukowych”, mówi sekretarz generalny ICES Anne Christine Brusendorff. „Te same cechy sprawiają, że ICES jest tak wyjątkową organizacją dla nauk o morzu. ICES jest zaszczycone zaproszeniem do Rygi i przekazuje specjalne podziękowanie dla łotewskich gospodarzy”.

Ceremonia otwarcia ASC odbyła się w poniedziałek 19 września o godzinie 13:00. Fritz Köster z Państwowego Instytutu Zasobów Wodnych na Uniwersytecie Technicznym w Danii (DTU-Aqua) wygłosił wykład nt. rozumienia procesów związanych z dynamiką zasobów ryb.

Więcej o ICES ASC 2016

Informacja prasowa

Skip to content