MIR-PIB po raz trzeci na zawodach triathlonowych Enea IRONMAN Gdynia, 9–11 sierpnia 2019 r.

MIR-PIB po raz trzeci na zawodach triathlonowych Enea IRONMAN Gdynia, 9–11 sierpnia 2019 r.

Za nami kolejna edycja Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, czyli trzydniowego święta triathlonu oraz najważniejszej imprezy tego typu w Polsce oraz jednej z największych w Europie. Zawody przyciągnęły w tym roku około 3500 sportowców z 58 krajów świata, nawet z tych najbardziej odległych, jak np. Meksyk, Kolumbia, Zimbabwe czy Japonia.

W tym roku nasz Instytut wystawił pięć trzyosobowych sztafet oraz aż trzech zawodników indywidualnych. Nasi triathloniści za zadanie mieli przepłynąć wody Zatoki Gdańskiej, pokonać trasę kolarską prowadzącą ulicami Gdyni oraz etap biegowy wiodący przez centrum miasta i Bulwar Nadmorski na następujących dystansach: pływanie 0,75 km, rower 20 km, bieg 5 km (limit czasu 2 godziny).

Małgorzata Grzeszczak, Zuzanna Mirny oraz Michał Szymański wystąpili indywidualnie w sprint triathlon, czyli cały wyżej wymieniony dystans musieli pokonać samodzielnie.

Nasze drużyny

Wszyscy nasi zawodnicy pojawili się na mecie w pełnych składach i mimo zmęczenia po triathlonowych zmaganiach z uśmiechem na twarzy. Z pewnością wpływ na to mieli nasi niezastąpieni kibice – zarówno koledzy i koleżanki z pracy, jak również rodziny zawodników, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę i dopingowali nas do ostatnich metrów – dziękujemy Wam!

Pełna relacja z zawodów już w najbliższym wydaniu Wiadomości Rybackich.

W strefie zmian – w oczekiwaniu na pływaków

 

Forca nasi!

 

Zdjęcia: Jolanta Wrześniewska-Woźniczka

 

 

 

Skip to content