Pożegnanie prof. dr. hab. Henryka Renk

Pożegnanie prof. dr. hab. Henryka Renk

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. Henryka Renk

emerytowanego pracownika naukowego Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB, Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej.

Prof. Henryk Renk był prekursorem i pionierem regularnych badań naukowych w zakresie produkcji pierwotnej i parametrów towarzyszących na obszarze Morza Bałtyckiego. Postrzegany był jako dobry i życzliwy wykładowca i kolega w pracy. Służył wsparciem, nie narzucał swoich opinii. Mówił co myśli spokojnie i rzeczowo starając się wyjaśnić meritum zagadnienia, o którym była dyskusja. Jako kolega w pracy starał się raczej wspierać i doradzać. Dał się poznać jako sumienny pracownik naukowy o szerokim horyzoncie spojrzenia na problemy badawcze.

W swojej działalności naukowej skupiał się przede wszystkim na produkcji pierwotnej środowiska morskiego, traktowanej jako podstawę troficzną ekosystemu. Autor wielu prac jak i modeli matematycznych opisujących produkcję pierwotną i jej zależności w odniesieniu do panujących warunków środowiskowych.

Odszedł od nas Kolega, Przyjaciel i dobry Człowiek.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 15.03.2022 o godzinie 12:30 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni.

Po Mszy Św., o godzinie 14:00 odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym w Kosakowie.

Skip to content