Prof. Markus Meier laureatem medalu im. prof. Kazimierza Demela

Prof. Markus Meier laureatem medalu im. prof. Kazimierza Demela

Medal imienia profesora Kazimierza Demela jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne osiągnięcia naukowe i organizacyjne w badaniach oraz w popularyzacji wiedzy o morzu w dziedzinach: biologii, ekologii i rybactwa. Nadawany jest polskim i zagranicznym osobom fizycznym oraz instytucjom i stowarzyszeniom na podstawie wniosków składanych do Kapituły, którą stanowią dotychczasowi Laureaci Medalu (wyłącznie osoby fizyczne) oraz przewodniczący Rady Naukowej i dyrektor Morskiego Instytutu Rybackiego.

Decyzją Kapituły Medalu, tegorocznym Laureatem tego wyróżnienia – za wybitne zasługi w dziedzinie oceanografii fizycznej oraz prace związane z modelowaniem/przewidywaniem wpływu zmian klimatu na oceanografię oraz strukturę i dynamikę ekosystemu Morza Bałtyckiego – został  Prof. Markus Meier z Leibniz Institute for Baltic Sea Research Warnemünde. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się 20 marca br. w Gdyni i połączone zostało z wykładem Laureata pt. „Impact of Climate Change on the Baltic Sea ecosystem from a modelling perspective: what do we actually know?”.

Od lewej: dr hab. Mariusz Sapota, prof. UG – Przewodniczący Rady Naukowej MIR-PIB, Prof. Markus Meier i dr Piotr Margoński – dyrektor MIR-PIB

Skip to content