Reminiscencje Dorocznej Konferencji Naukowej (ASC) ICES 2011 Gdańsk

Reminiscencje Dorocznej Konferencji Naukowej (ASC) ICES 2011 Gdańsk

Od Dorocznej Konferencji Naukowej ICES 2011, która odbywała się w dniach 19-23 września w przepięknym budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Gdańskiej Ołowiance, minęło już sporo czasu, lecz wciąż spływają do nas bardzo pozytywne komentarze dot. zarówno treści merytorycznej, jak i samej organizacji spotkania.

Polska gościła uczestników konferencji ICES po raz drugi po 32 latach przerwy. Gospodarzem tegorocznego spotkania był Departament Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zorganizował konferencję przy wsparciu Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Wśród wielu ciepłych słów znalazła się m.in. wypowiedź delegata ICES i Przewodniczącego Komitetu Nagród ASC, Profesora Eda Houde’a: „(…) W ciągu ostatnich lat uczestniczyłem w ponad 25 Dorocznych Konferencjach Naukowych ICES. Tegoroczna konferencja w Gdańsku wyróżnia się na ich tle i pozostanie w pamięci ze względu na wspaniałe miejsce, niesamowitą gościnność naszych Polskich gospodarzy oraz cenne treści naukowe.” Pełna treść wypowiedzi dostępna jest w najnowszym numerze elektronicznego wydawnictwa ICES Inside Out

Do konferencji bardzo pozytywnie odniósł się również inny delegat i członek Komitetu Doradczego ICES, dr Fred Serchuk: „Konferencja ASC 2011 z obszernym i niełatwym programem naukowym składającym się z 19 sesji tematycznych oraz trzech wykładów przewodnich była jedną z najlepszych w historii. (…) Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe Filharmonii jako miejsce spotkania było pierwszorzędne, a spotkania i gościnność naszych Polskich gospodarzy niezrównane. Spotkanie było prawdziwą ucztą od początku do końca!”. Pełną relację amerykańskich kolegów z konferencji ICES przeczytać można na stronie na stronie ices-usa.noaa.gov

Cieszą również osobiste wpisy uczestników ASC ICES Gdańsk 2011 (za uprzejmością ICES.dk):

Konferencja ICES w Gdańsku bardzo mi się podobała. Cenne treści naukowe, pełne entuzjazmu spotkanie młodszych i starszych naukowców, doskonała organizacja, a do tego przepiękne miasto i idealna pogoda”.

Ogromne dzięki. Praca z całą drużyną organizującą konferencję była prawdziwą przyjemnością”.

Pozdrowienia i gratulacje za świetnie przygotowaną konferencję.”

Przede wszystkim gratuluję i dziękuję za tak znakomitą organizację konferencji. Po raz pierwszy brałem udział w ASC i było dla mnie wielką przyjemnością uczestniczyć w tym forum, nawiązać kontakt z kolegami z tak wielu instytutów i krajów. Mam nadzieję, że to doświadczenie nie ominie mnie w kolejnych latach.

Spotkanie w Gdańsku było wyjątkowe. Byliśmy zachwyceni absolutnie wszystkim. To było doskonałe miejsce na zorganizowania spotkania ICES.”

Największym jednak komplementem dla organizatorów konferencji było stwierdzenie Norwegów, przyszłych gospodarzy ASC ICES: „Mamy dla Was wiele podziwu i szacunku, bo wszystko wygląda tak, jakby problemy same się rozwiązywały, a organizatorzy byli zawsze sympatyczni i uśmiechnięci”.

Sukces ten nie byłby jednak możliwy do osiągnięcia, gdyby nie świetna i wszechstronna współpraca  zaangażowanych w organizację osób reprezentujących różne Instytucje z kierownictwem i pracownikami Departamentem Rybołówstwa MRiRW na czele. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska za wszelką pomoc, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, a szczególnie ekipie Centrum Konferencyjnego, Centralnemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku oraz Hotelowi Gdańsk za stworzenie wspaniałej atmosfery dla naszych gości, a Restauracji Filharmonia za doskonały catering. Dziękujemy również firmie Artron, Kombinatowi Artystycznemu oraz firmie Porolet za profesjonalną obsługę techniczną konferencji.

Kolejna Doroczna Konferencja Naukowa ICES odbędzie się w norweskiej miejscowości Bergen w terminie 17-21 września 2012 roku.

Skip to content