Platynowy medal dla MIR-PIB na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2017

IWIS 2017

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno instytuty badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy. W tym roku wystawa gościła wynalazców z 32 państw świata prezentujących ponad 300 rozwiązań. Prezentowali oni innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

Na wystawie MIR-PIB prezentował urządzenie do cięcia półwyrobów z ryb na dzwonka lub paski, przez międzynarodowe jury nagrodzone platynowym medalem.

Przedmiotem wynalazku jest uniwersalne urządzenie stołowe spełniające dwie operacje obróbki wstępnej ryb, dotychczas wykonywane przez dwa niezależne urządzenia – cięcie odgłowionych i wypatroszonych ryb na dzwonka lub filetów, zarówno świeżych jak i mrożonych, na paski. Zmiana funkcji urządzenia, polegająca na jego niewielkim przezbrojeniu, jest prosta i nie wymaga wykwalifikowanej obsługi. Polega ona na wymianie wałka nożowego z dostosowanego do cięcia tuszek na dostosowany do cięcia filetów, w tym mrożonych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (LxBxH – 560x680x510 mm) urządzenie może być stosowane nie tylko w zakładach przetwórczych ryb, lecz również w gastronomii, zakładach zbiorowego żywienia czy marketach.

Medal awers

IWIS 2017 A

Medal rewers

IWIS 2017 R

Dyplom

Dyplom

Poster

poster

Skip to content