Spotkanie emerytów

Spotkanie emerytów

Zgodnie z wieloletnią tradycją w połowie stycznia br. odbyło się w Instytucie spotkanie emerytów, które jak zwykle cieszyło się dużą popularnością. Pogoda nie była najgorsza więc i dojazd nie sprawił zbyt dużego kłopotu, a nasza największa sala im. K. Demela z trudem pomieściła taką miłą ilość byłych pracowników. Jak zwykle uczestników spotkania powitał dyrektor Instytutu Tomasz Linkowski, który w bardzo skrótowy sposób przedstawił, „co nowego w Instytucie” , bo jednak emeryci są bardzo zainteresowani tym co się dzieje i śledzą działania Instytutu. Świadczy to o ich dużej więzi z Instytutem, w którym niektórzy przepracowali nawet całe swoje zawodowe życie. Po życzeniach zdrowia i wszelkiej pomyślności pokazano dwa krótkie ale sympatyczne filmy o statku badawczym Baltica i Akwarium Gdyńskim.

Potem była degustacja smakołyków przygotowana przez Bistro mare, które wraz ze służbami Instytutu zadbało, jak zwykle o bardzo elegancką oprawę uroczystości. Warto zauważyć, że tradycją jest, że panie zajmują prawą część Sali, a panowie lewą, co z resztą wyraźnie widać na zdjęciach. Panie wspominają dawne czasy, ale też wymieniają informacje o dzieciach i wnukach, a panowie bardziej zainteresowani są wspomnieniami z dawnych rejsów, co się dzieje w rybołówstwie, w sporcie czy też na Baltice.

Każdy z emerytów otrzymał kalendarz MIR na rok 2012 z życzeniami, abyśmy się w tak pełnym składzie spotkali ponownie w roku 2013.

Skip to content