Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche 2023

Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche 2023

W dniach 20-29.01.2023 odbyły się targi Grüne Woche 2023 w Berlinie. Targi te odbywają się od ponad 90 lat, są wiodącymi międzynarodowymi targami żywności, rolnictwa i ogrodnictwa.
W obecnym roku, podczas dziesięciu imprezowych dni, na powierzchni 113 000 m2, swoją ofertę prezentowali wystawcy z ponad 60 państw z całego świata.

Targom towarzyszyło ponad 300 sympozjów, seminariów i forów dyskusyjnych, a jednym z tego typu wydarzeń była zorganizowana przez Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych z siedzibą w Toruniu wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, konferencja naukowa pn. „Niskoemisyjna i zasobooszczędna produkcja ryb”.

Wśród prelegentów znalazła się dr hab. inż. Joanna Szlinder-Richert, prof. MIR-PIB z prezentacją pt. „Czy zanieczyszczenia chemiczne stanowią zagrożenie dla ekosystemów wodnych i dla rybołówstwa w Polsce? Sposoby oceny i stan aktualny.”

MIR-PIB reprezentowała również mgr inż. Małgorzata Malesa-Ciećwierz z Zakładu Chemii Żywności i Środowiska.

W ramach konferencji odbyły się również sesje warsztatowe obejmujące podejście ekosystemowe do gospodarowania i ochrony ryb: strategie wdrażania na przykładach ryb łososiowatych i jesiotrów; uwarunkowania rozwoju gospodarki cyrkularnej w akwakulturze oraz ekonomikę rybactwa i gospodarstw akwakultury. Sesję pt. „Uwarunkowania rozwoju gospodarki cyrkularnej w akwakulturze” poprowadził dr Marcin Rakowski z Zakładu Ekonomiki Rybackiej.

Autor: B. Krasuska

 

Źródło: https://www.facebook.com/IRSOlsztyn

Skip to content