„Z drogi śledzie, bo MIR jedzie!!!”

„Z drogi śledzie, bo MIR jedzie!!!”

W ostatnią niedzielę maja odbyła się dwunasta już edycja kultowego maratonu rowerowego KaszebeRunda, w której udział wzięło prawie 2000 osób. W tym roku po raz pierwszy w imprezie uczestniczył Morski Instytut Rybacki, który wystawił drużynę liczącą ponad dwudziestu dzielnych cyklistów pod wodzą kapitana – dyrektora Emila Kuzebskiego.

Zdecydowana większość MIR-owców postanowiła sprawdzić się na trasie 65 km, ale dwoje śmiałków – Zuzanna Mirny z Zakładu Zasobów Rybackich i Michał Szymański z Zakładu Logistyki i Monitoringu wybrało dystans aż 125 km! Obie trasy wiodły przez malownicze tereny Szwajcarii Kaszubskiej i stanowiły szosową pętlę ze startem i metą w Kościerzynie. Jazdę umilały nie tylko piękne widoki, ale też kaszubscy muzykanci.

KaszebeRunda2016_fot_B_Zarach_9517_1 KaszebeRunda2016_fot_Beata_Zarach_3301_1

Ten niecodzienny sprawdzian formy fizycznej był także okazją do integracji naszych pracowników w ramach obchodów 95-lecia Instytutu i to nie tylko w czasie jazdy, ale na wiele dni przed wyścigiem. W ramach przygotowań do rajdu powstała świetna koszulka kolarska zaprojektowana przez naszą koleżankę z Akwarium Gdyńskiego MIR – Dominikę Wojcieszek.

KaszebeRunda2016_fot_B_Zarach_9519 IMG_1017
IMG_1072

Udział MIR-owców w maratonie był tym bardziej udany, że wszyscy zawodnicy dojechali na metę, a co więcej – zyskaliśmy dwóch nowych doktorów (kolarstwa), co z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszej oceny parametrycznej Instytutu w przyszłym roku.

Dyplom-KaszebeRunda2016-Zuzanna-Mirny Dyplom-KaszebeRunda-2016-Michal-Szymanski1 Dyplom-KaszebeRunda2016-AnnaOchman medal

W klasyfikacji ogólnej firm biorących udział w KaszebeRunda MIR zajął 11 miejsce. To dobry prognostyk na kolejne maratony – do zobaczenia na dwóch kółkach!

Skip to content